Naše aktivity

 

 

 Vítáme Vás ve školním roce 2021 - 2022

 

 

Nastal nám nový školní rok a s ním i nově příchozí děti.

počet dětí

20

počet chlapců

 8

počet dívek

12

 

TRVALÝ POBYT

Ústí

10

Janová

1

Hovězí

1

Prlov

3

Leskovec

1

Seninka

1

Lužná

1

Val.Polanka

2

 

První dny ve školce

Nový školní rok zahájilo 19 dětí. V letošním roce máme 4 děti s povinným předškolním vzděláváním, 6 dětí 4 - 5 letých, 6 dětí 3 - 4 letých a 3 děti 2-3leté, které si postupně zvykají na nové prostředí, na jiný režim než mají doma, na nové kamarády a paní učitelky.  Je to pro ně velmi náročné období, ale všichni se jim snaží pobyt ve školce zpříjemnit. Občas ukápne i slzička ze stesku po mamince, ale pomocí her, písní, vhodných činností a také pomazlením si postupně zvykají na nové „školkové“ období jejich života.

 

16. 09. 2021

Míša Kulička – divadlo Maringotka

Dnes se uskutečnilo první divadelní představení v novém školním roce. Bylo to velké překvapení hlavně pro „nové“ děti. Se zájmem sledovaly, jak se takové divadlo staví a co je k tomu potřeba.

Konečně zvoneček zazvonil a divadlo mohlo začít. Děti si procvičovaly pomocí „Hejného metody“ číselnou řadu 1-10, určovaly, co je více a méně a přiřazovaly barevné kartičky do správných košíků a zkoušely zavázat mašličku – uzlík. Seznámily se s maňásky – medvídkem, Kašpárkem, oslíkem a s prasátky. Zazpívaly si s maňásky lidové písně, které doprovodily i pohybem. Děti si povídaly s medvídkem o tom, co je potřeba mít ve školce, co se ve školce všechno děje, jak se jmenují jednotlivé místnosti a každý si vzpomněl na svou značku – obrázek.

Ve školce je prostě prima!

 

14. 10. 2021

Podzim v lese – divadlo Maringotka

Dnes nás v divadle přivítala kobylka Žanda a seznámila nás se studánkovou panenkou Žanetkou, které se v lese ztratil třpytivý prstýnek, když uklízela studánku od podzimních lístků. Slíbili jsme panence, že pomůžeme prstýnek hledat. Potkali jsme myšáčka, který bydlel v díře, zajíčka v jamce, mravenečka v mraveništi, medvěda v brlohu, vlka v lese, ježka pod listy. Povídali jsme si se zvířátky, čím se živí a jak se chystají na zimu. Prstýnek jsme našli až u vrány, která nám ho nechtěla dát, ale my ji naučili zpívat, aby se mohla účastnit pěvecké soutěže. Byla ráda a prstýnek pro panenku Žanetku nám dala. S vránou jsme si také povídali o ptácích, kteří odlétají na zimu do teplých krajin. Panenka Žanetka nám moc poděkovala a s její pomocí jsme na zamkli les. Dobrou noc, zvířátka, odemkneme les až na jaře.

 

21. 10. 2021

Draku, draku, vyleť výše, …..

… ještě výš, ještě výš, neboj se, že mezi mraky zabloudíš, zabloudíš. …… se zpívá v dračí písničce. Ve školce jsme si vyrobili draky a dnes jsme vyzkoušeli, jak létají. Vyšli jsme na kopec a vítr foukal a foukal, až nás málem odnesl. Naštěstí jsme měli pevné provázky a draci nám neuletěli.

 

06. 12. 2021

Svatý Mikuláš

Čertíku, Bertíku, co to neseš v pytlíku…………  a opravdu, přišel k nám Mikuláš s Andělem a neposednou čerticí, která chtěla v naší školce všechno vidět. Nejvíce ji zajímaly děti, co rády dělají, jaké znají písničky, básničky, jestli zlobí rodiče nebo paní učitelky. Taky si chtěla s námi zacvičit, zatancovat a spinkat. Vše jsme ji ukázali. Pan Mikuláš viděl, že jsme moooc šikovní a dal nám balíček s dobrotami. Anděl nám zazpíval andělskou píseň a popřál nám krásný zimní čas.

 

22. 12. 2021

Vánoce

Vánoce, Vánoce přicházejí……. a přišly i za námi do školky. To bylo radosti, když jsme uslyšeli zvoneček a pod vánočním stromečkem spatřili dárečky. Hned jsme se pustili do vybalování a hráli si až do oběda.

Ježíšku, děkujeme !!!

 

06. 01. 2022

Na tři krále, o krok dále.

Po vánočních prázdninách jsme si ve školce povídali o narození Ježíška a třech králích, kteří šli Ježíška podarovat zlatem, kadidlem a myrhou. Cestu jim ukazovala hvězda – kometa. Chtěli jsme si na krále zahrát, a tak jsme stříhali, kreslili a vyrobili krásné královské koruny. Naučili jsme se koledy, básně a pranostiky. Oblékli jsme si bílé pláště a šli popřát krásný nový rok na obecní úřad a do kuchyně.

 

15.02.2022

Pošťácká pohádka

Jede, jede poštovský panáček, …….

a opravdu přijel, jmenoval se Jozífek a přinesl dopis pro Andulku Šafářovou. Pomohli jsme mu podle adresy na dopise Andulku najít. Povídali jsme si o práci pošťáků, adresách – zavzpomínali jsme na své adresy, zazpívali písně Andulko Šafářová, Jede, jede, poštovský panáček, naučili jsme se troubit, razítkovat a psát dopis na záda kamarádovi s říkankou: „Milý strýčku – tečka – posílám ti křečka – tečka – křeček lechtá, křeček škrábe atd……

 

16. 02. 2022

Karnevale, karnevale, račte dále, račte dále ………

Dlouho očekávaný karneval byl zahájen. Nejprve se do mikrofonu představily všechny masky: Ledová královna, beruška, květinové víly, myšky Míny, Spiderman, kostry, policisté, postava z Hvězdných válek, vodník a přiletěla i včelka Mája s Vilíkem. To bylo radosti. Tancovalo se, soutěžilo, závodilo, zpívalo i recitovalo. Také jsme byli navštívit obecní úřad, a to bylo překvapení, když nás přivítal pan král, černá kočička, klaun a čarodějové. Společně jsme si zazpívali a zahráli na hudební nástroje. Byl to opravdový RACHOT!!!!! HURÁ, KARNEVALE!!!!!

 

16. 03. 2022

O řepě

Sázím, sázím zeleninu, ruce už mám samou hlínu.

Sázím mrkev, sázím zelí, abychom se dobře měli.

Dnešní pohádka nás seznámila s prací na zahrádce, jak se pracuje se semínky, co se vše dá pěstovat. Děti se naučily klasickou pohádku O řepě, procvičily číselnou řadu 1 - 6, posloupnost – první, poslední, procvičily tělíčko, zazpívaly písně a naučily báseň o sázení.

 

24. 03. 2022

Knihovna

Děti navštívily obecní knihovnu, kde se seznámily s prací knihovnice, vyzkoušely si, jak se půjčují knihy. Paní knihovnice děti seznámila s příběhem o ježkovi, jeho stravě a životě. Společně pojmenovaly různé vlastnosti – umíněnost, odmlouvavost, vybíravost, atd. Společně si povídaly o obrázcích knihy, o lese a o potravě lesních zvířat.

 

28. 03. 2022

Pohádkové hašteření

Divadlo Bára nám zahrálo 7 krátkých pohádek.

1.       Sluníčko a dvě vrány

2.       Sluníčko a kuňkavá studánka

3.       Myška a tužka

4.       O pštrosím králi

5.       Vytahovací sovička

6.       Kuřátko a kačenka

7.       O zlobivém medvídkovi

Děti se seznámily s písničkami o zvířatech, vyzkoušely si jazykolam, zopakovaly si číselnou řadu 1-5, poznávaly a pojmenovaly exotická zvířata, hledaly rozdíly mezi kuřátkem a kačenkou a hlavně si povídaly o přátelství.

 

07. 04. 2022

Moréna

Morénu dnes vyneseme, zimou už se netřeseme.

Sluníčko už bude hřát, není, co si více přát.

Všechno zase pokvete, všem to dneska řekněte.

 

19. 04. 2022

Odemykání lesa – kobylka Žanda

OTEVÍRÁM LES, NAVŠTÍVÍM HO DNES.

STROMY, ŠIŠKY, PAŘÍZKY,

NAJDU HOUBY NA ŘÍZKY.

ODEMYKY TIŠE, TENCE,

AŤ NEŠLÁPNEŠ NA MRAVENCE.

OTEVÍRÁM LES, NAVŠTÍVÍM HO DNES.

Pomocí jarní pohádky si děti hravou formou zopakovaly názvy lesních zvířat, ptáků a hmyzu. Procvičily si číselnou řadu 1–7, co je více x méně, větší x menší, veselý x smutný, ráno – poledne – večer, zopakovaly si veršovanou pohádku Polámal se mraveneček a seznámily se s mravenčí královnou a vývojem mravence – vajíčko, larva – kukla – mravenec.

JARO JE TU :)

 

20. 04. 2022

Besedahokejisty Vsetína

Dnes za námi přijel hokejový trenér Daniel Tesařík a povídal si s námi o vsetínském hokeji a o sportování dětí.

Ukázal nám výstroj brankáře a hokejisty. Děti si mohly vše vyzkoušet a také si zahrát si hokej.

 

29. 04. 2022

Pálení čarodějnic

ČÁRY, MÁRY, BASTA FIDLI, KOŠŤÁTKO NÁS PONESE,

POLETÍME JAKO VÍTR, BOJTE SE NÁS, BOJTE SE!

Ale my se nebáli a čarodějnice jsme spálili v ohni. Tím se očistila příroda, lidé i zvířata.

 

Jaro

Sázím, sázím zeleninu, ruce už mám samou hlínu.

Sázím mrkev, sázím zelí, abychom se dobře měli.

Děti se naučily sadit semínka zeleniny a luštěnin, zjistily, co je k sadbě potřeba a jak se o semínka starat.

 

10. 05. 2022

O veselé notičce

Já jsem muzikant a přicházím k vám z české země ..……..

Divadlo nás zavedlo do království hudby. Už víme, co je houslový klíč, noty, seznámili jsme se s názvy hudebních nástrojů, naučili se správně nadechovat a vydechovat a společně jsme vymysleli hudební pohádku pomocí nástrojů.

 

11. 05. 2022

Vystoupení dětí ke Dni matek

Děti v dopravním provozu aneb O klukovi z počítače – hudebně – pohybový příběh

Děti se pomocí příběhu o Honzíkovi a počítačovým klukem Nikim, seznámily, jak se správně chovat na chodníku, na přechodu pro chodce i v tramvaji. Zjistily, jak funguje semafor, jak jsou důležité výrazné barvy oblečení při chůzi po silnici i po které straně silnice se má jít. Děti také poznaly, že silnice není vhodným místem pro hry.

MAMINKO, V BŘÍŠKU JSI MĚ NOSILA, V KOČÁRKU JSI VOZILA.

PAMATUJEŠ PRVNÍ ZOUBEK? NATLUČENÉ KOLÍNKO?

U VŠEHO JSI VŽDYCKY BYLA MOJE ZLATÁ MAMINKO.

ZA KAŽDOU TU CHVILIČKU, NOSÍM SI TĚ V SRDÍČKU.